Snåsasamlingen arrangeres hvert år i 2. halvdel av juli. Innkvartering i ”Brottstu” ved Ismenningen.
Samlingen går over ei helg hvor deltagerne deles inn i partier for trening i fjellet både lørdag og søndag. Treningen legges opp slik at den blir mest mulig lik en jaktprøve.
Fredag- og lørdagskveld settes av til sosialt samvær.
Samlingen holdes i Ismenningen dressurområde, hvor Snåsa JFF er tillagt ansvar for driften.
Kart over området finner du her ( Dressuromrde_2009_copy.pdf ).
Vårt hovedkvarter i år som i fjor blir ”Brottstuggu”. For å komme dit må du ta av fra E6 og kjøre riksveg 763 mot Snåsa. Kommer du nordfra, passerer du Snåsa og kjører til Brede (ca 8 km fra Snåsa). Kommer du sørfra er det ca 46 km fra Steinkjer til Brede.
På Brede tar du av fra riksveg 763 og kjører i retning Imsdalen. Det er i overkant av 2 mil fra Brede til ”Brottstuggu”. Huset ligger på venstre side av vegen, og er lett å finne.
Obs. Det er bomveg fra Imsdalen. Fjorårspris var kr 50,-. En liten prisoppgang må vi kanskje forvente.
Inkvartering på Brottstu avtales med Frode. En hver sørger for mat og drikke til seg selv med unntak av mat lørdagskveld.
Da tryller Frode og Bjørn frem den lekkreste grillmat med tilbehør.
Husk å ta med sauerenhetsbevis! Ingen hunder vil bli sluppet i fjellet uten å ha lagt fram gyldig sauereinhetsbevis.
Det er verdt å nevne at det ryktes om et skikkelig lemenår i år og at været før/under/etter klekking var rimelig bra. Så forholdene skal ligge til rette for et skikkelig rypeår i år!!
Påmelding til Frode Nossum på e-post frode@furugadden.com eller på tlf 97174198