I morgen er det klart NM-lag konkurransen. Arrangøren Norsk Gordonsetter klubb har en egen side for arrangementet der du kan få oppdatering og se video fra fjellet. Du vil også finne informasjon og resultater her på vorsteh.no (Link til NM sidene i artikkelen)
Jaktprøvesesongen er godt i gang og det nærmer seg NM for lag. NVK har to gode lag som skal delta. Laguttaket kan du lese mer om her.
Foto: Jon Inge Alstadvold
FCI representanten for de kontinentale rasene, Tore Chr. Røed har tatt ut laget som skal til VM for kontinentale lag i Slovakia 15-17.10 og VM-St Hubertus. Og vi i NVK har all grunn til å være fornøyde, laget som reiser til VM består utelukkende av vorstehere og deres eiere. Dette blir spennende å følge med på til høsten.
Vi gratulerer de dyktige hundene og deres eiere!
Lykke til!
Foto: Robert Brenden
Regler for uttagning av VM-St Hubertus og VM-lag, kontinentale hunder (VM-laget).
1. VM-laget tas ut på grunnlag av oppnådde resultater på jaktprøve i inneværende og ett forutgående år før mesterskapet. Hvert tredje år foretas en vurdering om det er nødvendig å gjennomføre et uttak på felt, ut i fra antall påmeldte.